Pozvánka a přihlášky na Tatrování 2018

posted in: Novinky | 0

Vážení,
dovolujeme si Vás pozvat na osmý ročník Zbirožského hasičského tatrování
v sobotu 8. září 2018
do Expozice požární ochrany v areálu HZS ČR ve Zbirohu (okres Rokycany, Plzeňský kraj).
Hlavním bodem programu této celodenní hasičské akce bude již tradičně volba nejkrásnější Tatry. Pokud Váš sbor také vlastní pečlivě opečovávaný kousek techniky značky Tatra, neváhejte ho přihlásit do soutěže. Uzávěrka přihlášek je 31. srpna 2018.
Své favority mezi Tatrami volí jak návštěvníci Zbirožského tatrování (udělující titul MISS Tatra Sympatie), tak odborná komise (udělující tituly MISS Tatra). Minulý rok navštívilo tatrování více než 2000 návštěvníků, kteří zvolili tu nejkrásnější z více než 50 soutěžních vozů.  Rádi bychom v tomto roce zvýšili počet vozů v soutěži a nabídli tak návštěvníkům atraktivnější podívanou. Součástí akce bude také výstava a ukázky RC modelů značky Tatra.
Pro všechny posádky vozů přihlášených do soutěže máme připraveny dárky i pamětní listy a zajištěno bude občerstvení. Tradičním hlavním partnerem volby nejkrásnější Tatry je společnost Tatra Truck, a. s., která do soutěže věnuje atraktivní ceny.
Již posedmé proběhne také Mistrovství republiky ve výměně předního kola na vozidle Tatra 815. Jde už o téměř kultovní soutěž v rámci Tatrování a pro posádky je to velmi prestižní záležitost.
V průběhu dne se v doprovodném programu představí mnoho nejnovější i speciální techniky HZS ČR. Těžké stroje doplní kouzelné vystoupení malých hasičat Soptíků, kteří pro to letošní tatrování připravili zbrusu nový program.
Po celý den hraje hasičská skupina Bonton Band. Vstup na akci, parkování v areálu a prohlídka muzejních expozic požární a civilní ochrany je zdarma.
Leták s programem, přihlášky a propozice k soutěžím jsou přílohou tohoto dopisu a naleznete je též
na stránkách
www.hzscr.cz.


Věřím, že si členové Vašeho sboru nenechají tuto jedinečnou hasičskou akci ujít a budu mít příležitost je přivítat ve Zbirohu. S případnými dotazy k akci a soutěžím mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,

Vlastimil Studený
vedoucí kanceláře generálního ředitele HZS ČR

a předseda pořádajícího sdružení Naše hasičská minulost

 

ke stažení:

Propozice Tatrování 2018_celek

Propozice Tatrování 2018_Mistrovství ve výměně P

ropozice Tatrování 2018_Soutěž Miss Tatra

Přihláška Tatrování 2018_Miss Tatra

Cvičení jednotek SDH v roce 2018

posted in: Novinky | 0

Ve dnech 5.5.2018 až 6.5.2018 proběhlo v Čejeticích připravované cvičení jednotek SDH okresu Strakonice, které bylo připraveno Odbornou radou represe (dále jen „ORR“). Toto cvičení bylo již sedmým ročníkem. Cvičení se zúčastnily následující jednotky SDH: Čejetice, Štěkeň, Přechovice, Skaličany, Třebohostice a Čimelice.

Tématem pro letošní rok byla zdravověda, ukázka služebního psa PČR a dálková doprava vody. Dopolední program byl zahájen v 8 hodin přivítáním vedoucím cvičení Ing. Pavlem Škardou a starostkou obce Čejetice paní Ivanou Zelenkovou.

Vlastní cvičení začalo v 9 hodin v místní jídelně. Začalo se ukázkou defibrilátoru, kterou nám připravila jednotka SDH Čimelice a následně vedl přednášku primář MUDr. Pavel Dohnal z 2.oddělení následné péče a Spánkové laboratoře, Nemocnice České Budějovice, a.s., který nás seznámil s předlékařskou péčí a zásadami první pomoci. Součástí přednášky byla i praktická část s figurínou. Zde si většina cvičících vyzkoušela praktickou možnost umělého dýchání a přímé masáže srdce.

Po sobotním obědu, který zajistil pan Jaroslav Fišer – Gastro Fišer, jsme se všichni přemístili za místní zemědělské družstvo. Zde jsme simulovali požár lesa a postupně jsme nasazovali jednotky od vodního zdroje směrem k cisternám na požářiště. Vše se provádělo s rozvahou a byl kladen důraz na dodržování správných zásad zřízení čerpacího stanoviště a vedení hadicového vedení.

Po zhodnocení byla připravena ukázka služebního psa příslušníkem PČR Pavlem Varnuškou. Největší zájem byl o vyzkoušení „rukávu“ zachycení psem.

Po ukončení cvičení, proběhlo závěrečné zhodnocení celého cvičení a proběhl návrh na další ročníky. Následující cvičení by po domluvě s jednotkou SDH Čimelice mělo proběhnout v jejich lokalitě a témata se zatím připravují.

Všem, kteří se na cvičení podíleli, bych chtěl poděkovat a popřát, aby jim elán vydržel i do dalších ročníků.

OTAVSKÝ PLAMÍNEK 2018

posted in: Novinky | 0

Dobrý den,

v letošním roce pokračujeme již jedenáctým ročníkem naší pohárové soutěže kolektivů mladých hasičů okresu Strakonice „Otavský Plamínek“. Letošní ročník se koná v sobotu 5. května 2018. Celý program začíná již ve 12:00 hodin v letním areálu plaveckého stadionu Na Křemelce ve Strakonicích. Soutěžit začneme od 13:00 hodin.

V současné chvíli máme přihlášeno rekordních 54 soutěžních družstev (to je o deset více než v roce 2017!!!) z 20 dobrovolných sborů celého okresu, což znamená více než čtyři stovky soutěžících dětí ve věku 3-15 let. Otavský Plamínek znovu potvrzuje, že je největší a nejnavštěvovanější dětskou soutěží svého druhu na našem okrese. Do soutěže máme 11 přípravek, 26 mladších a 17 starších družstev. Novinkou letošního ročníku je to, že budou poprvé v historii Plamínku použity ve všech kategoriích tzv. nástřikové terče. To nám průběh celé soutěže i časově prodlouží.

Kromě vlastní soutěže vystoupí i strakonické mažoretky Otavanky a v průběhu odpoledne je pro děti připraven rovněž další program, o který se postarají kromě hasičů i strakoničtí policisté, vojáci a další.

Srdečně Vás zveme ke zhlédnutí této nevšední, atraktivní podívané.

Děkujeme Vám za podporu a spolupráci.

S pozdravem Ota Šmejkal.