NADACE ČEZ – prezentace společnosti

posted in: Novinky | 0

Oranžová podpora projektu OTAVSKÝ PLAMÍNEK

OTAVSKÝ PLAMÍNEK – tak se nazývá projekt, který v roce 2008 zahájil Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, územní odbor Strakonice, ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska okresu Strakonice.

Projekt byl založen se záměrem zvýšit úroveň vzdělanosti a připravenosti obyvatelstva, zejména pak dětí a mládeže v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, krizového řízení a integrovaného záchranného systému.

Organizátoři si od samého počátku vytyčili cíl v podobě podpory a pomoci rozvíjet mimoškolní aktivity dětí, jejich znalosti, vědomosti a dovednosti v celém širokém spektru požární ochrany a souvisejících oblastí. Naší snahou je děti a mládež motivovat i mimo jiné k získání odborných dovedností v požárně-technických disciplínách a prezentovat tak jednu z dalších možností volnočasových aktivit dětí v našem městě a na okrese Strakonice.

Za jedenáct let své existence jsme od původní jednorázové akce dospěli až k celoročnímu projektu, jehož aktivity jsou určeny všem dětem předškolního i školního věku.

Otavský Plamínek se od samého počátku setkal i s velkým ohlasem ze strany oslovených firem, institucí a organizací, které nám ho svou účastí a finanční podporou pomáhají zajistit.

Díky grantovému programu zaměřenému na podporu aktivit, které přispívají ke zkvalitnění života obyvatel ve všech regionech České republiky, zejména v oblasti zdravotnictví, dětí a mládeže, sociální oblasti, vědy a vzdělávání, ochrany lidského zdraví a lidských práv, kultury, životního prostředí, je od roku 2014 naším generálním sponzorem i NADACE ČEZ, která významným způsobem přispívá k zabezpečení chodu celého projektu.

Odkaz na stránky: NADACE ČEZ

Tatrování 2019

posted in: Novinky | 0

Vážená paní, vážený pane,

dovoluji si Vás, Vaše rodinné příslušníky, přátele i kamarády pozvat již na devátý ročník

Zbirožského hasičského tatrování.

To se letos, výjimečně z organizačních důvodů, uskuteční již v sobotu 25. května 2019

Místo, tedy Expozice požární ochrany v areálu HZS ČR ve Zbirohu (okres Rokycany, Plzeňský kraj) a čas od 10,00 do 16,00 hodin zůstávají beze změny.

Ke změně termínu jsme nuceni přistoupit z důvodu rozsáhlých stavebních úprav, které začnou v areálu již v červnu a budou trvat minimálně do poloviny příštího roku.

Jako kompenzaci za tuto změnu se návštěvníci mohou těšit na velmi bohatý doprovodný program. Ten je letos připravován ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, se kterým chceme široké veřejnosti představit Národní humanitární základnu, a bude zahrnovat kromě klasického programu, jemuž dominuje Volba MISS Tatra a Mistrovství republiky ve výměně předního kola na vozidle Tatra 815, také mnoho atrakcí a ukázek pro veřejnost.

Na místě bude aktivní nafukovací skluzavkové centrum v designu hasičské stanice, simulátor přetočení vozidla na střechu (profesionální otočný simulátor autonehody), simulátor nárazu (profesionální trenažer simulující náraz automobilu v rychlosti 30 km/h a nabízí tak reálný výchovný účinek), pit stop simulátor výměny kol (zkoušení samostatně nebo v rámci souboje s protivníkem výměny kol). V rámci ukázek bude představena nová cisternová zodolněná stříkačka značky Tatra  – tzv. TITÁN, která zaujmejiž na první pohled a to nejen svými rozměry, její délka je 11 m, ale i nezaměnitelným vzhledem, který jim dávají zejména použité vojenské kabiny odolávající balistickým a výbušným hrozbám podle armádní standardizační dohody STANAG, a která by měla nahradit stávající hasičský tank.

Také soutěž o nejkrásnější Tatru bude letos bohatší. Organizátoři nebudou hodnotit a následně vyhlašovat pouze jedinou vítězku, ale Vaše kráska bude hodnocena hned v několika kategoriích, což zvyšuje naděje na vítězství. Samostatně se budou hodnotit současná požární technika, stará požární technika končící podvozky T 148 a T 813, osobní automobily, nákladní automobily a nebude samozřejmě chybět ani MISS sympatie, kterou vybírají sami návštěvníci.

Pokud Váš sbor také vlastní pečlivě opečovávaný kousek techniky značky Tatra, neváhejte ho přihlásit do soutěže. Uzávěrka přihlášek je 20. května 2019.

Pro všechny posádky vozů přihlášených do soutěže máme připraveny dárky i pamětní listy a zajištěno bude občerstvení. Tradičními hlavními partner volby nejkrásnější Tatry jsou společnost Tatra Truck, a. s. THT Polička s.r.o., které do soutěže věnují atraktivní ceny.
 
Po celý den hraje hasičská skupina Bonton Band. Vstup na akci, parkování v areálu a prohlídka muzejních expozic požární a civilní ochrany je zdarma.
Přihlášky a propozice k soutěžím jsou přílohou tohoto dopisu a naleznete je též na stránkách www.hzscr.cz.

Věřím, že si členové Vašeho sboru nenechají tuto jedinečnou hasičskou akci ujít a budu mít příležitost je přivítat ve Zbirohu. S případnými dotazy k akci a soutěžím mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,

Vlastimil Studený
vedoucí kanceláře generálního ředitele HZS ČR
a předseda pořádajícího sdružení Naše hasičská minulost

Ke stažení zde:

Tatrovani 2018_Prihlaska Vymena kola

Tatrovani 2019_Prihlaska Miss Tatra

Tatrovani 2019_Propozice Miss Tatra

Tatrovani 2019_Propozice Vymena kola

The Wall – pořad

posted in: Novinky | 0

Synopse:
Wall je zábavný pořad plný napětí a astronomických výher s charitativním přesahem.

Ve studiu je vždy dvojice (muž/žena, bratr/sestra, dva kamarádi, kolegové…atpod.), která se rozhodla vyhrát určitou částku (maximálně 500 000 kč) pro někoho, kdo si to zaslouží, kdo by to potřeboval. Jeden z účastníků se snaží správně odpovědět na vědomostní otázky a druhý má možnost na základě správně či špatně zodpovězené otázky vsadit výherní žeton (koule) a vyhrát určité konkrétní částky. Dvojice se musí dobře znát.

Snažíme se v rámci pěti dílů rozšířit portfolio o různé příběhy. V tomto našem případě bychom rádi hasiče (ideálně kolegy), kteří by byli ochotni soutěžit buď pro Nadaci policistů a hasičů, nebo ještě lépe pro konkrétní lidi (rodinu), kteří to potřebují.

Ještě posílám odkaz na promo (jde o zahraniční licencovaný formát)

Dnes si dovoluji vám přeposlat nabídku TV Prima na možnou účast v připravované soutěži. Veškeré informace naleznete níže. Pokud uznáte za vhodné, přepošlete mail do vašich sborů.

Třeba máte v okolí někoho, kdo by potřeboval takovou pomoc.

Nabídka odborné stáže na MŠMT

posted in: Novinky | 0

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“) zveřejňuje nabídku odborné stáže pro zájemce, kterými mohou být zaměstnanci nebo uchazeči o zaměstnání. Odborná stáž se bude konat na Odboru sportu.

Odbor sportu vykonává zejména tyto činnosti: administrace dotačních programů v oblasti sportu

Celý inzerát najdete ZDE

S pozdravem

Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.

tisková mluvčí SH ČMS

Římská 45, 121 07 Praha 2

cecrdlova@dh.cz

tel: 731 328 859

Mikulášská nadílka 4+1

posted in: Novinky | 0

Vážení příznivci hasičského sportu,

 
využijte výhodné nabídky nákupu Hasičské 11° a ke 4 sudům získáte 1 sud zdarma. Zdarma dostanete také kelímky. Objednávejte přes www.litovelhasicum.cz nebo na telefonním čísle +420 724 776 525.
 
 
S pozdravem Váš
 
Pivovar Litovel – hrdý partner hasičského sportu

Hasičská 10° – akční nabídka s kontaktem na pivovar Litovel

posted in: Novinky | 0
Vážení příznivci hasičského sportu,
 
poslední vlna prodeje Hasičské 10° v letošním roce je zahájena! Neváhejte a světlé výčepní pivo o obj. 4,2 % alk. výhodně objednávejte přes www.litovelhasicum.cz nebo na telefonním čísle +420 724 776 525. Pozor! K dispozici pouze omezené množství sudů!
 
 
 
S pozdravem Váš
 
Pivovar Litovel – hrdý partner hasičského sportu

posted in: Novinky | 0

Poděkování Jihočeskému kraji

za finanční příspěvek na soutěž PO očima dětí

Děkujeme, že podporujete dobrovolnou požární ochranu v našem okrese