Tatrování 2019

posted in: Novinky | 0

Vážená paní, vážený pane,

dovoluji si Vás, Vaše rodinné příslušníky, přátele i kamarády pozvat již na devátý ročník

Zbirožského hasičského tatrování.

To se letos, výjimečně z organizačních důvodů, uskuteční již v sobotu 25. května 2019

Místo, tedy Expozice požární ochrany v areálu HZS ČR ve Zbirohu (okres Rokycany, Plzeňský kraj) a čas od 10,00 do 16,00 hodin zůstávají beze změny.

Ke změně termínu jsme nuceni přistoupit z důvodu rozsáhlých stavebních úprav, které začnou v areálu již v červnu a budou trvat minimálně do poloviny příštího roku.

Jako kompenzaci za tuto změnu se návštěvníci mohou těšit na velmi bohatý doprovodný program. Ten je letos připravován ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, se kterým chceme široké veřejnosti představit Národní humanitární základnu, a bude zahrnovat kromě klasického programu, jemuž dominuje Volba MISS Tatra a Mistrovství republiky ve výměně předního kola na vozidle Tatra 815, také mnoho atrakcí a ukázek pro veřejnost.

Na místě bude aktivní nafukovací skluzavkové centrum v designu hasičské stanice, simulátor přetočení vozidla na střechu (profesionální otočný simulátor autonehody), simulátor nárazu (profesionální trenažer simulující náraz automobilu v rychlosti 30 km/h a nabízí tak reálný výchovný účinek), pit stop simulátor výměny kol (zkoušení samostatně nebo v rámci souboje s protivníkem výměny kol). V rámci ukázek bude představena nová cisternová zodolněná stříkačka značky Tatra  – tzv. TITÁN, která zaujmejiž na první pohled a to nejen svými rozměry, její délka je 11 m, ale i nezaměnitelným vzhledem, který jim dávají zejména použité vojenské kabiny odolávající balistickým a výbušným hrozbám podle armádní standardizační dohody STANAG, a která by měla nahradit stávající hasičský tank.

Také soutěž o nejkrásnější Tatru bude letos bohatší. Organizátoři nebudou hodnotit a následně vyhlašovat pouze jedinou vítězku, ale Vaše kráska bude hodnocena hned v několika kategoriích, což zvyšuje naděje na vítězství. Samostatně se budou hodnotit současná požární technika, stará požární technika končící podvozky T 148 a T 813, osobní automobily, nákladní automobily a nebude samozřejmě chybět ani MISS sympatie, kterou vybírají sami návštěvníci.

Pokud Váš sbor také vlastní pečlivě opečovávaný kousek techniky značky Tatra, neváhejte ho přihlásit do soutěže. Uzávěrka přihlášek je 20. května 2019.

Pro všechny posádky vozů přihlášených do soutěže máme připraveny dárky i pamětní listy a zajištěno bude občerstvení. Tradičními hlavními partner volby nejkrásnější Tatry jsou společnost Tatra Truck, a. s. THT Polička s.r.o., které do soutěže věnují atraktivní ceny.
 
Po celý den hraje hasičská skupina Bonton Band. Vstup na akci, parkování v areálu a prohlídka muzejních expozic požární a civilní ochrany je zdarma.
Přihlášky a propozice k soutěžím jsou přílohou tohoto dopisu a naleznete je též na stránkách www.hzscr.cz.

Věřím, že si členové Vašeho sboru nenechají tuto jedinečnou hasičskou akci ujít a budu mít příležitost je přivítat ve Zbirohu. S případnými dotazy k akci a soutěžím mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,

Vlastimil Studený
vedoucí kanceláře generálního ředitele HZS ČR
a předseda pořádajícího sdružení Naše hasičská minulost

Ke stažení zde:

Tatrovani 2018_Prihlaska Vymena kola

Tatrovani 2019_Prihlaska Miss Tatra

Tatrovani 2019_Propozice Miss Tatra

Tatrovani 2019_Propozice Vymena kola